UNICORN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UNICORN

suflet si magie
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 curs de mentalism

In jos 
AutorMesaj
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

curs de mentalism Empty
MesajSubiect: curs de mentalism   curs de mentalism I_icon_minitimeJoi Feb 14, 2008 3:21 pm

Am inceput o noua serie de cursuri « tehnici mentale de baza ». Doritorii inca se mai pot inscrie contactandu- ma in privat la lightowl_r@yahoo.ca sau myphoenix@gmail.com.

Multa lume imi scrie sa ma intrebe daca este platit . Pretul este rezonabil insa …well eu nu prea am vazut niciunde cursuri, monitorizate si acompaniate, gratis. Din pacate nu-mi permit luxul de a tine cursuri gratuite, insa va promit ca daca voi castiga la loto, astfel incat sa nu mai am nevoie sa muncesc ca sa traiesc, le voi tine fara nici un leu .

Va pun descrierea mai jos, desi probabil ca a-ti mai intalnit-o pe site-urile care promoveaza acest curs.

Va astept cu drag.

A castiga fericirea, prosperitatea, sanatatea, este o deprindere. La fel este si a le pierde. Orice deprindere are la baza concepte si scheme de gandire care ne conditioneaza si care asimilate de inconstient, actioneaza de acolo « trasandu-ne destinul ». Intelegerea si depistarea scehemelor de gandire si formelor gand care atrag evenimente neplacute in viata noastra, este un prim pas pentru eliminarea lor si « vindecarea » oricarui domeniu al existentei.
Acest curs prin corespondenta se adreseaza incepatorilor si cuprinde 9 lectii de-a lungul carora veti invata intrarea in starea alfa si relaxarea, concentrarea, meditatia, vizualizarea si vizualizarea creativa, utilitatea practica a gandirii pozitive si folosirea puterii gandului in scopul de a va modela viata asa cum doriti, eliminarea blocajelor, activarea si dezvoltarea telepatiei. De-a lungul celor 9 cursuri va vor fi introduse de asemenea cateva notiuni de psihologie si filosofie ezoterica, necesare pentru intelegerea reala a celor invatate. Toate vor fi acompaniate de exercitii practice ghidate.

Cursul este interactiv si veti pastra legatura cu instructorul dumeavoastra pe tot parcursul acestuia. Va voi sta la dispozitie pentru orice intrebare si nelamurire, cu sfaturi si exercitii adaptate cazului vostru, in particular.


Pentru inscriere contactati : lightowl_r@yahoo.ca sau myphoenix@gmail.com
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
 
curs de mentalism
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» curs de Magie Menatla

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
UNICORN :: ~magie si iar magie~ :: tehnici de magie mentala-
Mergi direct la: