UNICORN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UNICORN

suflet si magie
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Lume noua

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

Lume noua Empty
MesajSubiect: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeVin Mai 11, 2007 2:43 pm

Salutare si bine v-am gasit pe toti! In ultimele 2 zile s-a inscris o gramada de lume pe forum si nu pot decat sa ma bucur. Poate cu voi, noi colegi, forumul nostru cam taciturn in ultima vreme, va castiga aripi noi si avant pionieresc Razz
Ar fi dragut din partea voastra sa dati un mic semn de prezenta printr-o prezentare, mai lunga sau mai scurta, cum doriti si asa ca sondaj sau din curiozitate v-as intreba: Cum ati auzit de forumul Unicorn?

Multumiri si pe curand!
flower
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
crystal




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/12/2007

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeVin Dec 07, 2007 7:33 pm

Salut.
Ma bucur ca v-am gasit ptr ca sint pasionata de subiectele de pe forum.
Eu n-am auzit nicaieri de forum,am dat peste el pe net,intimplator.
Deci,bine v-am gasit! flower
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeLun Dec 10, 2007 3:28 pm

Bine ne-ai venit Crystal!
Frumos ar fi fost sa te putem intampina cu o avalansa de subiecte care mai de care mai active si mai interesante. Cu parere de rau insa vad ca forumul e cam tacut, deja de ceva vreme.
Dupa mine, as zice ca aceasta forma de organizare e mai peste mana si are mai putin succes decat grupurile de discutii pe mailing list cum e yahoogroups
Noi avem si un astfel de grup de discutii care e foarte activ si functioneaza foarte bine, desigur toata lumea e invitata iar topicul e cam acelasi.

http://groups.yahoo.com/group/SacredRing/

E in romaneste, desi are nume in engleza si e gratuit of course .

Eu am sa incerc sa pastrez si acest forum in viata...atat vreme cat am cu cine...dar vad ca nu prea am decat foarte rar No
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
enohtongueofangels

enohtongueofangels


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 12/12/2007

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeJoi Dec 13, 2007 12:42 pm

ziua buna. bine v-am gasit. sunt foarte fericit pentru ca am gasit forumul. din pacate acest lucru s-a intamplat, la fel cum spune crystal, intamplator. nu cunosc, din nou din pacate, prea multe persoane interesate de subiectele care sunt expuse aici. multi din cate vad se feresc de lucrurile pe care nu le inteleg. sper sa ne intelegem.
Namaste
Sus In jos
enohtongueofangels

enohtongueofangels


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 12/12/2007

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeJoi Dec 13, 2007 12:53 pm

hm, observ cu amaraciune ca lipsesc multe pe acest forum. fara suparare. doar o parere. Basketball
Sus In jos
crystal




Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 07/12/2007

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeSam Dec 15, 2007 6:30 pm

Salutare!
Daa,si eu am multe de zis bounce
Din pacate oamenii sint putin interesati de spiritualitate (a nu se confunda cu religia)

Rowenna ,o sa ma inscriu si pe linkul pe care-l mentionezi.
Totusi,mie parca forumurile clasice imi plac mai mult...
santa
Vom vedea,nimic nu-i pierdut.
Sus In jos
enohtongueofangels

enohtongueofangels


Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 12/12/2007

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeMar Dec 18, 2007 6:29 pm

cel mai tare group, parerea mea, este Spirit-Matter. citatele pe care le trimit in mail sunt extraordinare. printr-o intamplare, daca sunt intr-o stare nu prea grozava, ma uit in mail si primesc exact mesajul pozitiv de care am nevoie. : farao
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeMar Dec 18, 2007 11:23 pm

Mda, nu cunosc grupul insa stiu sa recunosc o intentie cand o vad Shocked si mai ales cand sare in ochi.
Dupa parerea mea ideea ta este de a critica si a semana discordia si de cand ai venit n-ai stiut sa spui nimic constructiv.
Dar...aste e doar parerea mea Wink
Aici nu avem pretentia de a fi perfecti si avem mai putin intentia sa-ti fim pe plac...dar daca constati cu atata tristete ca avem enorme lipsuri, intoarce-te pe grupurile tale preferate si vezi-ti de treaba ca nimeni nu te tine cu forta...
Vei fi bine venit atunci cand vei veni cu solutii pozitive pentru a completa lipsurile noastre si nu cu aere de superioritate.

bye!
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
WICCemmA




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 05/05/2012

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeSam Mai 05, 2012 3:27 pm

Buna ziua !


Va salut cu respect dragi admini si membrii ai acestui forum!

Numele meu este Emma, sunt din Bucuresti si m-am hotarat sa imi fac cont pe acest forum deoarece doresc sa cunosc si alti wiccani, sa ne impartasim experientele, trairile, sfaturile, legate de aceasta credinta/cale/religie.
Cred ca sunt multi aceia care, ca si mine, nu au rude sau prieteni de acceasi religie si este uneori greu sa nu ai cu cine sa sarbatoresti un Sabbat, sau sa nu ai cu cine sa vorbesti despre aceste lucruri, atat de frumoase,reale si profunde.
Imi doresc ca, prin prezenta mea pe acest forum, sa ne cunoastem si sa pot fi o buna confidenta pentru cine simte nevoia de a vorbi deschis cu cineva, de asemenea si eu sper sa gasesc aici oameni cu caracter demn si cu care sa pot discuta orice, legat de wicca si de viata noastra ca wiccani, deoarece, dupa parerea mea, este greu in aceasta lume si in acest timp, sa pastrezi aceasta cale fara a fi judecat crud de cei din jur.
Eu, cel putin, am incercat sa ma ascund de rude, nu pot sa ma arat ca fiind de alta religie in fata lor, de aceea este greu sa tin un altar, sau sa fac diverse lucrari in casa.
Sunt destul de novice in aceasta "lume" a minunatei religii wiccane, tocmai pentru ca nu am reusit pana acum sa ma exprim mai liber in acest sens si a trebuit sa tin totul destul de superficial, din pacate.
Insa acum as vrea sa ma manifestez mai mult, sa ma implic mai mult iar primul meu pas este aici, incercand sa va cunosc.


Inca odata, va salut cu respect pe toti si astept cu nerabdare feedback-ul vostru,

Emma.

Love. Respect. Nature.
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitimeMar Mai 08, 2012 1:51 am

Draga Emma,

Traim intr-o lume in care discretia e inca foarte necesara atunci cand e vorba de practici magice si drumuri spirituale care nu se incadreaza in tiparele societatii. E de multe ori frustrant sa nu poti impartasi trairile, sentimentele si chiar experientele cu prietenii si nici macar cu familia. Practic wicca de acusi 20 de ani si in familia mea putina lume stie, si cei care stiu mai platesc cate o liturghie pentru mine. (dar nu oreinde, LOL)..Smile). Cu timpul te obisnuiesti Smile.

Poste ca nu trebuie sa ne oprim la prieteni si rude ci sa dam importanta si altor fiinte, vazute sau nevvazute si cu care putem vorbi deschis.Si culmea: ai sa vezi cu timpul cum se infiripeaza un fel de dialog telepatic intre tine si ghizii tai spirituali.

Garantat iti spun, ai mai mult de castigat decat ditr-o conversatie cu matusa Smile.

Cred ca vor mai trebui cateva zeci de ani inainte sa vorbim deschis despre practicile noastre.

In ceea ce priveste altarul..iti trebuie o busola si un petec de iarba verde, cateva pietricele sa delimitezi un cerc si deja te poti pune pe treaba. In rest toate vor veni la timpul lor Smile

Bun venit pe acest batran forum adormit Smile

blessings!
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
Continut sponsorizat





Lume noua Empty
MesajSubiect: Re: Lume noua   Lume noua I_icon_minitime

Sus In jos
 
Lume noua
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
UNICORN :: ~Discutii generale si off-topic~ :: Bun Venit!-
Mergi direct la: