UNICORN

suflet si magie

AcasaInregistrareConectare

Distribuiți | 

translatarea Sacred Ring - Unicorn

In jos 
AutorMesaj
picard_1602

Numarul mesajelor : 22
Varsta : 49
Data de inscriere : 22/10/2006

MesajSubiect: translatarea Sacred Ring - Unicorn   Joi Ian 11, 2007 9:57 am

MM MMylady Rowenna,
intrebare (nu chiar de baraj Smile): de ce nu ttranslatezi ideea de pe Arta Wicca pe unicorn ca forum? Eu zic (my oppinion evident) ca s-ar incadra ok, ar fi in spiritul grupului, ar da viata forumului, ar fi la latitudinea fiecaaruia daca sda il viziteze sau nu etc.
Evident, o parere la o cafea Very Happy
BB
JL
Sus In jos
http://www.art-stic.ro
Rowenna
Admin

Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

MesajSubiect: Re: translatarea Sacred Ring - Unicorn   Joi Ian 11, 2007 4:46 pm

MM capitane,

Marturisesc ca m-am gandit la aceasta varianta inainte de a deschide un nou grup pe yahoo. M-am gandit sa transform SacredRing, sau sa "corup" Romanian Coven-ul (care este si mai mult wicca) si chiar pe Unicorn m-am gandit sa fac treaba asta. Exista insa unele incoveniente si mi s-a parut ca cel mai simplu este sa deschid un nou grup...Oricum, intre grupuri nu exista decat un click diferenta...deci nu cred ca s-ar complica prea mult treburile.
Ideea este ca (scuze ca am sa scriu cu liniute ca la scoala Laughing )
-vreau sa selectez doar cei care sunt sinceri interesati si dispusi sa-si puna muschii (cerebrali) la bataie rupandu-si macar cate o jumate de ora pe zi din timpul liber ca sa-l dedice artei.
-vreau sa elimin bondarismul (-de la bondar- adica trantorasii ce profita doar de munca si efortul celorlalti).
-vreau sa tai macaroana celor care se inscriu doar ca sa-si faca reclama la te miri ce (am oprit un mesaj al unui tip care vindea fotolii din piele...pe grup!!)
-nu vreau ca informatiile vehiculate sa fie publice si sa permita cate unui smecher sa le preia, sa le semneze si sa-si faca site de ezoterism Wink cum s-a intamplat de atatea ori.
-doresc un sistem de munca si recompensa echitabil.
Cred ca intr-un cuvant, incerc un coven virtual in care fiecare pune mana de la mana, in perfect love & perfect trust. albino

Ca sa obtin aceste lucruri aici, sau pe orice alt grup deja existent ar trebui sa-i schimb toata organizarea si sa-l inchid impunand noi reguli de activitate. Cred ca as comite o nedreptate fata de cei ce s-au inscris aici fara sa-si ia nici un angajament de participare, care vor o participare libera, care nu au chef neparat sa se tina de o tema stabilita ci vor sa poata sa povesteasca ce vor, cand vor.

Intre Arta Wicca si restul grupurilor si al forumului va fi o mare diferenta de functionare pe care nu cred ca am dreptul sa o impun nimanui, asa tam nisam ca mi-a venit o idee peste noapte. Cei ce o vor considera corecta, vor adera singuri la ea. Sper insa ca cei inscrisi la <grupul de studiu> vor fi stimulati sa caute, sa experimenteze si sa abordeze subiectele si aici pe forum. Sper ca cu aceasta initiativa sau dau putina viata nu numai forumului ci intregii comunitati wicca...asa cum e ea, mai virtuala, mai reala sau mai solitara Smile

Dupa cum ai vazut, am incercat noi cativa sa animam pe aici...dar 3-4 persoane nu pot duce in spate un forum atat de vast ca Unicorn. Lumea spune ca nu prea se pricepe si de aceea tace, dar ca ar vrea sa invete wicca. ok, hai sa le dam o sansa...ma gandesc eu.

Blessings! flower
Sus In jos
http://unicorn.easyforumpro.com
Cori

Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 24/10/2006

MesajSubiect: Re: translatarea Sacred Ring - Unicorn   Dum Ian 21, 2007 7:20 pm

La Multi Ani tuturor!
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: translatarea Sacred Ring - Unicorn   

Sus In jos