UNICORN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UNICORN

suflet si magie
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 prezentare admin

In jos 
+9
Epona
victortoma
ligia
Caelea
Cori
marquezjose
picard_1602
ISIS
Rowenna
13 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeDum Oct 22, 2006 6:35 pm

Hello, hello!

Am sa sparg gheata prezentarilor cu un prim mesaj pe acest forum. Very Happy
Nick-ul meu este Rowenna si unii dintre voi ma cunoasteti sub numele de Elora D'Avalon. Am implinit 31 de ani de foarte curand si parca nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul.
Lucrurile spirituale m-au interesat din copilarie insa am inceput sa practic primele meditatii pe la varsta de 17 ani. Am studiat o multime de tehnici si cai insa nu am reusit sa raman fidela niciuneia din ele, eclectismul fiind ceea ce mi se potriveste cel mai bine.
Acum ma declar wicca insa continui sa raman o wicca eclectica cu o maniera proprie de gandire, pe care o numesc hermetic wicca, ca rezultat al imbinarii celor 2 filozofii care se completeaza foarte bine.

Cu drag si nerbadare de a va cunoaste
flower Rowenna
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
ISIS




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 22/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Bine v-am gasit   prezentare admin I_icon_minitimeDum Oct 22, 2006 8:06 pm

Pentru voi sunt Isis, si ma bucur mult ca v-am gasit! Numai impreuna putem evolua!
Despre mine: inca de mica m-au atras misteriile si voiam sa stiu cum este alcatuit aceasta lume, dar mai mult voiam sa-l cunosc pe Marele Arhitect!
Drumul meu in spiritualitate a debutat cu un eveniment nefericit, plecarea mamei in nefiinta. Din ziua in care m-am despartit de trupul ei fizic am trait doar cu gandul cum sa fac s-o mai revad, sa-i revad ochii blanzi de caprioara, fie doar si pentru o clipa! Asa a inceput Marea Cautare! Acum va intrebati daca am reusit?
Da, am primit un dar nesperat si in ziua in care se implinea exact un an de la plecarea ei am avut privilegiul de a asista la trecerea ei in alt cer!
Acum 4 ani am inceput sa cunosc mai multe cai si sa inteleg ca fiecare cale este buna, ca fiecare Cale ne ajuta sa vedem Adevarul dintr-un unghi, sa vedem o fateta a LUI! Am mai invatat ca o Cale este buna daca are inima, caci totul este iubire!
Sunt interesata sa cunosc inca si alte cai, wicca este una din ele!
Ma bucur ca v-am gasit!
ISIS

Daca vreti sa stiti mai multe despre mine:http://kore-kosmou.blogspot.com/
Sus In jos
picard_1602

picard_1602


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 55
Data de inscriere : 22/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: prezentare   prezentare admin I_icon_minitimeDum Oct 22, 2006 9:06 pm

Merry meet,
o scurta prezentare: dupa personajul favorit am preluat nick:ul Jean Luc Picard (nu si chelia Very Happy ), 37 ani, din orasul alb violet Timisoara.
Am trecut prin diverse curente filozofico-religioase, la ora actuala cred ca pot spune ca sunt eclectic. Cate ceva din wicca, din shamanism, toate in cautarea unor explicatii cat mai fizice ale metafizicului.
Daca e ceva de ce sunt sigur e ca nu exista o singura cale spre Absolut. Daca e ceva ce urasc este dogmatismul impus si ingradirea libertatii de a te intreba de ce.
Cam atat pentru inceput.
Be blessed,
JL
Sus In jos
http://www.art-stic.ro
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeLun Oct 23, 2006 2:05 am

Bun venit capitane! Superba poza cu dragonul Cool
Nu m-am prins de ce spui ca Timisoara ar fi orasul alb-violet?

PS: apropo de shamanism....mda, ar fi o idee sa-l pun si pe el pe undeva prin forum...il uitasem cu desavarsire Embarassed

Draga Isis bine ai venit. Viata ne rezerva destule lovituri dure si apoi ne consoleaza cu cate un <dar>. Oare acesta sa fie pretul pe care trebuie sa-l platim? S-ar zice ca aceasta este alegerea noastra (chiar daca e inconstienta)...dar de ce alegem noi oare drumurile cele mai grele?
Anyway...nu stiu pentru tine, nu stiu pentru altii....dar stiu ca e valabil pentru mine...

Blessings!
Rowenna
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
ISIS




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 22/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeLun Oct 23, 2006 7:44 am

Buna Rowenna,
Si eu m-am intrebat mult timp asta, dar am gasit un posibil raspuns : ni le alegem pe cele care ne ajuta cel mai mult sa ne dasavarsim, ne lamurim in FOC! Very Happy
Experientele acestea poate ca ni le-am ales si daca da, atunci am avut incredere ca putem, ca ni se pare greu... spune un prieten bun ca primii 250 de ani sunt mai grei... Very Happy !
Eu am aflat multe despre mine in tot acest rastimp, am reusit sa inteleg cate ceva din modul extraordinar in care suntem creeati, dar inca studiez si cel mai mult acum ma intereseaza modul in care suntem influentati de mediul in care traim si cum ne influentam unii pe altii in toate structurile nostre! Fiecare experienta pe care o traiesc ma ajuta sa mai inteleg cate ceva!

Cu drag, ISIS
Sus In jos
marquezjose




Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 23/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: bine v-am gasit   prezentare admin I_icon_minitimeMar Oct 24, 2006 11:17 am

hello,ma prezint sub numele de jose marquez,pseudonimul meu literar(pe scurt jose).
cautarile mele in plan spiritual au inceput odata cu raspunsul primit la intrebarea pe care am pus-o cand aveam 6 ani,ce este dupa moarte?raspunsul a fost,intunericul,neantul,nimicul.raspunsul a fost un soc puternic pt mine,iar de atunci in multe nopti ale copilariei si adolescentei mele cu greu mi-am mai putut gasi linistea.
am cautat raspunsul in ce aveam la indemana adica in relia crestin-ortodoxa.
la primele spovedanii am primit de la un calugar canon de 1 an interdictie de a avea relatii sexuale,plus zilnic de spus cam 50 pagini de rugaciuni,acatiste,paraclise si 40 de matanii.asta se intampla la 25 de ani.
evident eram prea ''pacatos''.
neputandu-ma impaca cu popii si canoanele lor am inceput sa caut alte cai si asa am ajuns la reiki.sant initiat in reiki usui,karuna pana la gradul lll.
am 34 de ani ,nu cred in draci,iad,si alte sperietori inventate de popi,cred intr-un dumnezeu al iubirii infinite,neconditionate,nu intrunul al urii,maniei,judecatii si al pedepsei.
pt mine lumea de dincolo se compune numai din lumina ,pace,bucurie .
va imbratisez cu drag,pace si iubire.
Sus In jos
Cori

Cori


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 24/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeMar Oct 24, 2006 4:25 pm

Succes in cautarile voastre!
Jose, iti doresc sa iti vindeci rana sufleteasca!
Isis, iti urez sa ajungi la desavarsire.
Sus In jos
Caelea

Caelea


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 26/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeJoi Oct 26, 2006 1:51 pm

MM! Ma prezint voua cu numele de Caelea, unii ma stiu ca, cry_nemesis. Am 19 ani , de credinta kemetic wicca (am descoperit Egiptul acum 5 ani, si de atunci viata mea sa schimbat complet). Cam atat despre mine, ramane sa vedeti restul prin mesajele mele pe forum.
Sus In jos
http://www.mitologie.lx.ro
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeJoi Oct 26, 2006 5:31 pm

Bine ai venit Caelea si bun venit tutror celor noi inscrisi.
Kemetic wicca?
Am sa trec pe forumul dedicat universului wicca in speranta ca poate ne trasezi macar in linii mari despre caracteristicile acestei ramuri.
Egiptologie...pasionant....

Cu drag,
Rowenna
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
ligia

ligia


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 28/11/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeSam Dec 02, 2006 4:45 pm

Very Happy hello ,
ma numesc ligia si am 13 ani si incerc sa ma documentez despre wicca, magie, paganism, cat de mult pot.m-au atras aceste subiecte inca de cand aveam 9 ani , dar atunci parintii imi spuneau ca vrajitoarele nu exista No ....... dar am descoperit ca exista vrajitoare ale lumii moderne Surprised si acum ma straduiesc sa devin si eu una, nu pot participa la sabaturi deoarece in grupurile wicca nu prea sunt acceptati copii , asa ca vorbesc pe messenger cu persoane interesate de acest subiect @ ...... si incerc sa citesc cat mai mult despre asta study . desi e cam greu sa gasesti astfel de carti. DACA VRETI SA VORBIM , ID-UL MEU E [/b]ligia_light_green :*
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeSam Dec 02, 2006 8:53 pm

Bine ai venit Ligia.
Nu-i nimic daca nu poti participa inca la sabaturi, oricum nu asta ar fi facut din tine o vrajitoare Smile. Poti insa participa la ritualurile publice. Nu stiu de unde ne scri. Daca din Romania...atunci da...cred ca e mai greu pentru ca nu stiu sa existe inca ritualuri publice, iar cele de coven...chiar daca ar fi...nimeni nu stie de ele fiindca sunt secrete de coven Smile.
Oricum, exista fte multi wiccani solitari care sarbatoresc singuri sabatul.

Am adaugat id-ul tau pe lista mea de prieteni. Sper ca e corect: ligia_light_green

Pentru cei ce doresc sa ne conversam, id-ul meu de YahooMSN este lightowl_r

flower
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
ligia

ligia


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 28/11/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeDum Dec 03, 2006 9:18 am

dap........mersi ca mi-ai raspuns si ca m-ai adaugat in lista Smile ... dap .. scriu din romania......e cam rau , pentru ca nu prea sunt meetupuri si pentru copii.....Sad
Sus In jos
picard_1602

picard_1602


Numarul mesajelor : 22
Varsta : 55
Data de inscriere : 22/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeDum Dec 03, 2006 10:06 am

MM,
lol! meetup-uri pt copii. Adevarul e ca intr-adevar esti o copila, cu doar 2 ani mai mare ca baiatul meu. Care, si el e fascinat de magie, dragoni, tot ce este ciudat (seamana pe taica-su Laughing ). Nu e nimic rau in varsta ta (as putea spune chiar ca poti starni invidia Laughing ), nu de asta depinde pasiunea ta. Daca iti pot fi de folos cu orice, o voi face cu placere.
BB,
JL
Sus In jos
http://www.art-stic.ro
ligia

ligia


Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 28/11/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeSam Dec 09, 2006 10:06 am

Smile .... mersi mult ca mi-ai raspun la mesaj ..... nu ma asteptam sa imi raspunda cineva ....Smile
Sus In jos
victortoma




Numarul mesajelor : 6
Varsta : 38
Localisation : Bucharest
Data de inscriere : 06/12/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeMar Dec 12, 2006 11:16 pm

Salutare tuturor !

Ma numesc Victor TOMA , am 21 de ani , mare iubitor de cunoastere si de intr ajutor reciproc de orice fel .
Pana in aprilie anul curent sursele erau destul de limtate , in special Biserica si documentarele lui Hawking (fizicianul ala ). Pana cand am citit cartea Devenirea a lui Ovidiu Argesanu . Mi a schmbat optica despre viata f mult . Aveam multe raspunsuri dar o multime de alte intrebari . Am facut o inititere reiki gr 3 si am citit multe lucruri pe care Universul mi le a pus in cale Smile

Cam atat ,
pace si iubire

ps : ISIS , blogul tau este superb !
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeLun Feb 05, 2007 9:49 pm

Buna tuturor!
Ma numesc Mary, am 39 de ani si nu pot sa spun ca sunt prea mandra de ei.Ma intreb cum am putut sa pierd atat amar de vreme fara sa ma gandesc cine sunt cu adevarat. Asta s-a intamplat pana acum 3 ani cand ma-m "trezit",dar cred ca asa a fost sa fie. Nimic nu e intamplator! Imi place de voi ca sunteti liberi cugetatori (ca si mine) si ascultati opiniile tuturor indiferent de credinta.Pentru mine wicca este un subiect nou si de aceea as vrea sa stiu mai multe.

Iubire tuturor
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeJoi Feb 08, 2007 1:43 am

parccalrosu a scris:
Buna tuturor!
Ma numesc Mary, am 39 de ani si nu pot sa spun ca sunt prea mandra de ei.Ma intreb cum am putut sa pierd atat amar de vreme fara sa ma gandesc cine sunt cu adevarat. Asta s-a intamplat pana acum 3 ani cand ma-m "trezit",dar cred ca asa a fost sa fie. Nimic nu e intamplator! Imi place de voi ca sunteti liberi cugetatori (ca si mine) si ascultati opiniile tuturor indiferent de credinta.Pentru mine wicca este un subiect nou si de aceea as vrea sa stiu mai multe.

Iubire tuturor

Bine ne-ai venit Mary flower
Eu nu cred ca ai pierdut tu vremea degeaba. Poate ca pur si simplu aveai alta prioritate, nu mai putin importanta.
Ca liber-cugetator Wink cred ca cuvantul 'degeaba' nu se afla in vocabularul Universal lol!
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
Epona

Epona


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 08/05/2007

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeVin Mai 11, 2007 10:01 am

Buna tuturor.......in cazul in care mai este cineva pe aici ! Au trecut doua zile de cand ma-m inscris dar dupa ce am aruncat o privire pe aici am observat ca nu isi mai face nimeni simtita prezenta pe aici de prin luna februarie !!!
S-a intamplat ceva?.... silent sau pur si simplu ati parasit acest forum, care, dupa parerea mea este foarte frumos
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeVin Mai 11, 2007 2:26 pm

Hello Epona si bine ai venit!

Cred ca am ramas cam in lipsa de inspiratie... Crying or Very sad
Ca administrator, probabil ca vina-mi apartine intr-un fel. Sper insa ca adierea de primavara sa aduca si muzele inspiratiei pe plaiurile Unicornului Smile

flower
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
deceptive0




Numarul mesajelor : 1
Varsta : 33
Localisation : Bucharest
Data de inscriere : 28/08/2007

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeMar Aug 28, 2007 10:32 pm

Va salut pe toti. Imi pare extrem de bine ca am gasit forumul acesta.
Despre mine ..ce pot spune..sunt din Bucuresti; de cand ma stiu, m-am indiot de religia care mi-a tot fost impinsa pe gat si am inceput sa-mi pun diverse intrebari. Pe forumul acesta speram (si inca mai sper) sa gasesc pe cineva caruia sa-i fiu invatacel, cineva care sa ma indrume.
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeMar Aug 28, 2007 11:03 pm

Hello si bine ai venit!

Eu una am invatat foarte multe de pe forumurile de discutii pe care sunt inscrisa...citind de pe la unii, cautand raspunsuri la intrebarile puse de altii sau punand la randul meu tot felul de interbari, am ajuns sa inteleg unele chestiuni de care aveam nevoie. Sigur ca multe raman inca de elucidat Surprised

Din pacate acest forum este destul de silentios in ultima vreme. Eu sper sa prinda viata intr-un final si sa fie mai activ...dar pana atunci....daca doresti un grup de discutii pe acelasi topic insa mai activ, vino la http://groups.yahoo.com/group/SacredRing/

BB!
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
elena99




Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Localisation : Baia Mare
Data de inscriere : 25/02/2008

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeMar Feb 26, 2008 10:19 pm

ma numesc elena, am 31 de ani, si, ca toata lumea, interesata de mistere. Imi place astrologia, ma fascineaza tarotul si interpretarea viselor. Dintr-un mesaj am aflat despre forumul unicorn si grupul sacredring si m-am inscris in amandoua, in speranta sa comunic despre ce ma intereseaza cel mai mult. Sper sa fiu de folos aici, si sa ma imbogatesc si eu in cunoastere .
Va imbratisez cu drag
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeSam Mar 01, 2008 9:57 pm

Si noi te imbratisam Elena si-ti spune Bine ai Venit!

Cu drag
Rowenna
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
Kether

Kether


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 01/03/2008

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeDum Mar 09, 2008 11:01 pm

ma numesc Oana, am 18 ani, sunt interesata de spiritualitate, magie sau orice alta forma in care se mai poate numi. de obicei nu sunt prea vorbareata, nu am gasit multe forumuri care sa ma atrag, dar poate de data asta o sa am noroc.
ma bucur ca v-am gasit
namaste
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitimeJoi Mar 20, 2008 12:56 pm

Draga Oana, bine ai venit.
pentru o fata vorbareata forumul acesta e destul de tacut Sad. Pentru cei ce doresc insa mai este si grupul http://groups.yahoo.com/group/SacredRing/ unde e mai multa activitate si oameni mai vorbareti.

BB!
Rowenna
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
Continut sponsorizat





prezentare admin Empty
MesajSubiect: Re: prezentare admin   prezentare admin I_icon_minitime

Sus In jos
 
prezentare admin
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
UNICORN :: ~Discutii generale si off-topic~ :: Bun Venit!-
Mergi direct la: