UNICORN
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

UNICORN

suflet si magie
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Intrebare

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
ISIS




Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 22/10/2006

Intrebare Empty
MesajSubiect: Intrebare   Intrebare I_icon_minitimeMar Oct 24, 2006 10:07 pm

La ce ne gandim cand spunem: tehnici de magie mentala? Caci mentalul este cheia asta deja stim, dar cati au puterea sa foloseasca aceasta putere?
Si "sa gandim bine!" E evaziv desigur. Mintea omeneasca este o interfata de codare si decodare a informatiei de la spirit la suflet si invers! Ea este un instrument si desavarsirea folosirii ei poate sa ne duca la ceea ce budhisti numesc ILUMINARE.
Mentalul are o structura proprie, unica fiecarui individ si este populata cu o multime de "algoritmi" sau programe, rutine, subrutine specifici acestuia!
Dar prin mental putem foarte usor fii influentati si sa influentam! Caci este dificil sa facem distinctie dintre ceea ce este propiu structurii noastre si ceea ce vine din mentalul colectiv! A avea acest discernamant semnifica un grad inalt de constientizare, adica acces facil la Spirit sau supra-EU!
Asta e ceea ce am cunoscut prin experienta proprie si astept gandurile voastre!
Cu iubire, ISIS
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

Intrebare Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare   Intrebare I_icon_minitimeMier Oct 25, 2006 2:27 am

Hello Isis,

Pai ne gandim cam la cele ce ai spus Smile, la mental ca baza si cheie a tuturor tehnicilor magice (de aceea e si primul forum din categorie). Cand spun magie mentala ma mai refer la toate acele tehnici care necesita doar concentrare, relaxare, meditatie si vizualizare fara folosirea vre-unor ritualuri, instrumente sau alte obiecte....care de fapt, nu fac altceva decat sa sprijine mentalul.
Aici putem discuta tocmai despre mental, rolurile lui, programele lui, cum il invatam si cum il desvatam de anumite tipare, cum il putem folosi ca sa joace in favoarea noastra, care-i sunt limitele si cum ii dam jos barierele etc...etc...
Tot ce vi se pare legat de mental...puteti publica aici.

Brightest Blessings!
Rowenna flower
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
Cori

Cori


Numarul mesajelor : 24
Data de inscriere : 24/10/2006

Intrebare Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare   Intrebare I_icon_minitimeMier Oct 25, 2006 1:49 pm

ISIS, problema este ca putini stiu cum sa-si foloseasca puterea mentala.
Sus In jos
pisica

pisica


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 22/10/2006

Intrebare Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare   Intrebare I_icon_minitimeJoi Oct 26, 2006 6:38 pm

dar multi vor sa invete!eu as vrea!
Sus In jos
kush




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 01/02/2007

Intrebare Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare   Intrebare I_icon_minitimeVin Feb 02, 2007 11:28 am

buna tuturor! Smile
eu sunt kush si sunt interest si eu de magie mentala .
mi-ar placea sa invat si eu sa imi folosesc puterea mintii in totalitate , dar nu stiu cum Sad
Sus In jos
Rowenna
Admin
Rowenna


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 19/10/2006

Intrebare Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare   Intrebare I_icon_minitimeVin Feb 02, 2007 8:00 pm

Hello Kush, hello la toti!

Sa-ti folosesti puterea mintii in intregime e o provocare foarte indrazneata. Ma intreb de ce ar fi capabil un om care si-ar folosi puterea mentala la100% din capacitati? Hmmm... Noi acum folosim cam 3% din capacitati. 5% in cele mai bune cazuri. Am citit undeva ca Einstein folosea13% din mental....era un geniu study
E foarte bine daca vrei sa-ti dezvolti aceasta putere. Nu vei avea de cat de castigat si cu putina munca si perseverenta vei ajunge curand la rezultate. Dupa mine, important este sa inveti sa te concentrezi. E primul pas si prima cheie dar nu si cel mai usor lucru. Mintea noastra divagheaza usor si ii place sa se imprastie si sa se joace.
Eu am urmat cursul metodei Silva care se ocupa tocmai de 'mind control'...si e practic un curs de 'magie mentala'. A fost scump dar nu-l regret, am invatat multe.
In prezent tin si eu un curs de 'tehnici mentale de baza', curs on line la pretul de 30$.
Lasa-mi un mesaj privat daca vrei detalii, la lightowl_r@yahoo.ca sau myphoenix@gmail.com

bafta anyway! flower
Sus In jos
https://unicorn.easyforumpro.com
Continut sponsorizat





Intrebare Empty
MesajSubiect: Re: Intrebare   Intrebare I_icon_minitime

Sus In jos
 
Intrebare
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intrebare
» o intrebare si provocare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
UNICORN :: ~magie si iar magie~ :: tehnici de magie mentala-
Mergi direct la: